В Android N з’явиться простий спосіб запиту додатком прав на доступ до загальних папок

Файлове сховище в Android змінюється з виходом нових версій операційної системи. Все починалося з окремих папок для кожної програми і прав читання і запису для всього іншого. Перші зміни відбулися в Android 3.0 Honeycomb, де Google вперше заборонила запис на зовнішні накопичувачі, але ніхто не брав це до уваги, поки компанія не змусила дотримуватися цих правил в KitKat. В Android N співробітники компанії продовжили роботу в цьому напрямку, представивши API під назвою Scoped Directory Access.
Scoped Directory Access

Новий API дозволяє додаткам запитувати доступ до папок з мультимедіа, наприклад, фотографій і завантажень. Принцип роботи простий: коли програмі потрібні права читання або запису файлів, система запитує у користувача доступ до потрібного контенту. На даний момент додатки можуть отримувати доступ до папок Music, Podcasts, Ringtones, Alarms, Notifications, Pictures, Movies, Downloads, DCIM та Documents. Коли дозвіл вже отримано, програма має права читання і запису до обраних папок у внутрішній пам’яті, на SD-карті або USB-накопичувачі.

Невеликою перевагою Scoped Directory Access API для розробників стане також те, що старі дозволу READ_EXTERNAL_STORAGE і WRITE_EXTERNAL_STORAGE більше не потрібні. Новий API стане кращим рішенням для додатків, що працюють з текстом, музикою і фотографіями.

За матеріалами AndroidPolice