Довгоочікувана Windows 10 Mobile – масштабна характеристика новинки

Сьогодні Microsoft нарешті представила давно очікувану мобільну версію Windows 10. Ця операційна система покликана виправити попередні невдачі і дає Windows шанс стати єдиною платформою для пристроїв будь-якого формфактору.

Чесно кажучи, компанія Microsoft робила численні помилки на мобільному ринку, за що й отримала всього 3% від загальносвітових продажів смартфонів, що, з огляду на масштаби компанії, є досить мізерним. Отже, що ж цікавого нам пропонують в новій версії операційної системи.

Новий користувальницький інтерфейс

Перше, що бачить користувач при ввімкненні пристрою, – це інтерфейс операційної системи. У Windows 10 Mobile він зберіг головні риси, знайомі нам за попередніми версіями. Тут ви, як і раніше, знайдете домашній екран з «живими» плитками і меню з єдиним списком всіх встановлених додатків. Разом з тим з’явилося безліч удосконалень, яких так довго чекали користувачі. Найголовніші з них наступні:

1. Фонові зображення

З’явилася можливість встановлення шпалер на робочий стіл або в якості фону для плиток. Кнопки додатків при цьому стають прозорими і не заважають відображенню обраного фону. Виглядає доволі гарно.

2. Центр повідомлень

У попередній версії Windows Mobile зверху також була висувна шторка з кнопками швидких налаштувань. Однак зараз їх стало значно більше. Тепер вам не доведеться лізти в налаштування, щоб ввімкнути економний режим, активувати камеру або виконати іншу часто використовувану дію. Тут же можна переглянути останні отримані повідомлення, наприклад про новий email, пропущені дзвінки або події в соціальних мережах.

3. Меню налаштувань

Оформлення налаштувань смартфона отримало глобальне оновлення і тепер виглядає приблизно так само, як в деськтопній версії Windows 10. Всі опції розділені за категоріями, є пошук для швидкого доступу до будь-якої з них.


Інтеграція з сервісами Microsoft

У Microsoft останнім часом велику увагу приділяють своїм онлайновим сервісам. Хмарне сховище OneDrive, поштовий сервіс Outlook, онлайновий офісний пакет Microsoft Office і інші хмарні сервіси компанії цілком можуть скласти конкуренцію аналогічним продуктам від Google. Якщо ви користуєтеся цими сервісами, то Windows 10 Mobile вам точно сподобається. Ви зможете без жодних додаткових утиліт зберігати свої фото та документи в хмарі, працювати з документами і поштою, синхронізувати налаштування між пристроями і так далі.


Універсальні додатки

Відсутність вибору додатків завжди було однією з головних проблем платформи Windows Phone. Після багаторічних спроб залучити сторонніх розробників в компанії вирішили спробувати інший трюк. Тепер десктопна Windows 10 і мобільна Windows 10 Mobile підтримують одні й ті ж програми, які через це дістали назву «універсальні». Код такого додатка однаковий, незалежно від того, де ви його використовуєте – на смартфоні, планшеті або ноутбуці, – а інтерфейс вміє підлаштовуватися під будь-який пристрій. Такий підхід повинен сподобатися як розробникам, так і користувачам, які отримують можливість всестороннього використання улюблених програм на будь-яких пристроях під управлінням Windows 10.


Continuum

Це кілер-фіча нової системи, на яку покладаються величезні надії. І дійсно, можливість використання смартфона в якості повноцінного комп’ютера – це реальний прорив. Ви просто підключаєте свій телефон до монітора, потім під’єднуєте мишку та клавіатуру і отримуєте повноцінне робоче місце. Є також можливість одночасного використання ґаджета за його прямим призначенням, тобто без зв’язку ви в цей час не залишитеся. У відеороликах Continuum виглядає просто приголомшливо.


Вбудована архівація даних

Завдяки інтеграції з хмарним сховищем OneDrive в Windows 10 Mobile є вбудована функція резервного копіювання. При цьому зберігаються не тільки призначені для користувача файли, контакти, системні налаштування та пошта, але і всі додатки з наявними в них даними. В налаштуваннях архівації ви можете вручну вказати, для яких додатків слід створювати бекапи і управляти наявними резервними копіями.


Windows Hello

Не встигли Google і Apple впровадити свою технологію захисту з використанням відбитка пальця, як виявилося, що її можна обійти за допомогою звичайного принтера. Microsoft виявилася хитрішою і пішла іншим шляхом. Створена компанією технологія Windows Hello дає можливість доступу до пристрою під керуванням Windows 10 після розпізнавання райдужної оболонки ока, що є найбільш надійним способом. Поки ця технологія використовується на обмеженому числі пристроїв, але поступово нею будуть оснащуватися все нові ґаджети.


Додатки MS Office

Протягом багатьох років офісний пакет Microsoft Office є стандартом електронного діловодства. Якщо ви не уявляєте свою роботу без улюблених Word, Exсel і PowerPoint, то в Windows 10 Mobile ви знайдете все необхідне. Безкоштовні мобільні версії цих програм дозволяють легко переглядати, редагувати і зберігати зміни в документах. Вони добре адаптовані для різних пристроїв і можуть бути використані навіть на смартфонах з невеликою діагоналлю. Всі зміни зберігаються в хмарі OneDrive, тому ви легко зможете при необхідності продовжити роботу з настільного комп’ютера.

Office-Mobile-Apps_1458224968

На цьому розбір нових та оновлених функцій Windows 10 Mobile можна завершити. Ні, зрозуміло, в новій системі предостатньо інших удосконалень, але вони мають не таке важливе значення, як описані вище.