Цікаві новинки в Android N

Володарі ряду пристроїв Nexus, які вже тестують превью-версію Android N, не перестають дивувати виявленими нововведеннями. У числі останніх згадується і покращений файловий менеджер, що вперше з’явився в Marshmallow. Розміщення у нього все те ж саме: Налаштування → Сховище і USB-накопичувачі → Відкрити.

У ньому був змінений інтерфейс, додано бокове меню з можливістю вибору типу файлів (зображення, відео, аудіо) і різних каталогів (документи, завантаження) і з’явився швидкий перехід до Google Drive.

Крім того, користувач відразу може створювати папки і навіть відкривати файлменджер в нових вікнах. З операцій тепер є не тільки копіювання, але і перейменування, і переміщення, і множинна вибірка. Загалом, це вже досить функціональний інструмент, який міг бути взятий користувачами на озброєння, якби не був прихований в надрах налаштувань.

Також в Android N з’явилися і абсолютно нові розділи, одним з них є своєрідна медкартка, що дозволяє зберегти ряд важливих медичних даних для кожного користувача пристрою. Йдеться про групу крові, алергічні протипоказання, прийняті препарати, загальний стан здоров’я і так далі.

Зберігання подібних даних виявиться вкрай корисним, якщо, наприклад, власнику смартфона терміново потрібна медична допомога. Спеціальна кнопка для виведення всієї інформації буде відображатися в розділі екстреного виклику, тобто скористатися нею зможе навіть стороння людина, яка прийшла на підмогу. Там же, до речі, вказується повне ім’я та адреса проживання, а значить, і при простій втраті ґаджета з’явиться шанс на його повернення добропорядними громадянами.

На закінчення відзначимо деякі подробиці, що проливають світло на можливу фінальну назву системи. Відповідно до них літера «N» може означати «Nutella». Натяк на це користувачі розгледіли в тексті глави Android Хіроші Локхаймера (Hiroshi Lockheimer), розміщеному в блозі Medium. У ньому при коментуванні імені ОС він, немов спеціально допустивши помилку, повідомив: «We’re nut tellin ‘you yet» ( «Ми поки не скажемо»).

За матеріалами Android Police