Оновлення iOS вивело з ладу сотні тисяч iPhone

Користувачі зі всього світу скаржаться на те, що після оновлення iOS їх iPhone перестають реагувати на будь-які дії – смартфон просто перетворюється в «цеглину». Проблема спостерігалася у величезної кількості власників iPhone – тільки на iFixit число згадок перевищило 180 тис., а одним з перших про проблему написали The Guardian з посиланням на фріланс-фотографа Антоніо Олмоса, який співпрацює з виданням.

Оновлення операційної системи Олмос отримав кілька тижнів тому і, як і багато користувачів, почав встановлення. Однак, незабаром на екрані з’явилося повідомлення про помилку 53, після чого смартфон вимкнувся і перестав реагувати на натискання.

завантаження (2)

Олмос звернувся в Apple Store в Лондоні, проте допомогти там йому не змогли. Справа в тому, що фотограф ремонтував Touch ID в своєму iPhone в неофіційному сервісному центрі, і саме це стало причиною конфлікту з оновленням програмного забезпечення.

Масштаби проблеми величезні, і переважна більшість iPhone, що перетворилися в «цеглини» після встановлення оновлень, також були відремонтовані в неавторизованих сервісних центрах. На пристроях виникала проблема з кнопкою Home, в яку вмонтований сканер відбитка пальця Touch ID, або з кабелем, який з’єднує її з платою.

Експерти відзначають, що після оновлення iOS проводить перевірку всіх компонентів смартфона на оригінальність. Якщо операційна система виявляє неофіційний компонент, смартфон блокується, і повернути його “до життя” вже неможливо.

«Ми захищаємо дані про відбитки пальців за допомогою безпечної замкнутої системи, з’єднаної з датчиком Touch ID. Коли iPhone обслуговується в авторизованому сервісному центрі Apple і здійснюється заміна Touch ID, відбувається повторне спаровування датчика з системою. Дана перевірка гарантує, що пристрій і iOS при використанні сенсора залишаються захищеними. Коли iOS встановлює, що спаровування не вдається зробити, то пристрій з метою безпеки відключається.»

Джерело інформації: The Guardian, iFixit