Домашній екран Android N може позбутись меню додатків

Android 6.0 Marshmallow починає набирати популярність, що й не дивно, адже це оновлення отримали далеко не всі мобільні пристрої на ОС від Google. При цьому чутки про Android N (7.0) все частіше стали наповнювати Всесвітню павутину. Поки інформації про платформу дуже мало, проте це не означає, що робота над новою версією операційної системи не ведеться.

У випадку з попереднім оновленням Android 6.0 розробники Google сконцентрувалися більше на внутрішніх поліпшень, ніж на зовнішніх. Поки невідомо, що чекає Android 7.0 на рівні функціоналу, але, якщо вірити останнім інсайдам, для свіжої реалізації ОС буде характерна одна з головних особливостей iOS – домашній екран без меню додатків.

меню додатків

Відомо, що на відміну від Android робочий стіл iPhone і iPad простіше – він складається з декількох сторінок-екранів, на яких розміщуються додатки з App Store. На пристроях під управлінням ОС від Google для додатків передбачене окреме меню: сюди потрапляють всі завантажені з Google Play програми і користувач сам вибирає йому потрібні і переносить їх на домашній екран.

За інформацією ресурсу Android Authority, в сьомій редакції програмної платформи Google вирішила відмовитися від окремого меню додатків і організувати домашній екран в стилі iOS. Є ймовірність, що в процесі тестування «меню для додатків» повернеться, але шанси на це невеликі. Повідомляється, що Google дуже незадоволена присутністю цього меню.

меню додатків

За довгі роки прихильники Android звикли до подібної реалізації робочого столу, тому можна очікувати масу критики на цей рахунок. Багато користувачів будуть розгнівані відмовою від однієї з основних особливостей Android. Інші ж, ймовірно, будуть раді змінам, так як шукати, запускати і видаляти програми стане простіше.

Nova-Launcher-App-Drawer-2

Порівнюючи інтерфейс iOS 9 і Android 6.0, можна помітити певні подібності підходів до дизайну. ОС від Google характеризують тонкі шрифти і барвистий зовнішній вигляд, який характерний і для екосистеми Apple. Важливою частиною стилю Material Design виступають також анімації, глибина і тіні.

Для iOS 9 властивий ряд запозичень у Android, найбільш очевидні з яких – дизайн панелі багатозадачності, помічник Proactive Assistant, багатовіконний режим роботи iPad, який реалізується на пристроях Samsung. Android 6.0 Marshmallow, в свою чергу, запозичила в iOS підхід до роботи з дозволами додатків та платіжний сервіс Android Pay.

А які функції iOS компанії Google варто було б запозичити для нової редакції “зеленого робота”, як ви вважаєте?

Джерело інформації: Android Authority