Вмикаємо «нічний режим» з iOS 9.3 на Windows, Mac та Android

У першій бета-версії операційної системи iOS 9.3 з’явилася підтримка режиму Night Shift, який, залежно від часу доби знижує яскравість підсвічування від екрана iPhone та iPad, а також змінює температуру дисплея з «холодного» синього світла на більш «теплу» кольорову гаму. Даний режим не є унікальним для «яблучної» платформи і досить давно доступний на інших ОС.iphone-night-shift

Компанія Apple прислухалась до рекомендацій сомнолога Пола Грінграс, який у минулому році порадив виробникам електроніки впровадити у свою продукцію підтримку нічного режиму. За словами вченого, яскраві дисплеї допомагають поліпшити видимість картинки в денний час, проте вночі, світіння яке йде від них, заважає мозку налаштуватися на сон і викликає погане самопочуття на наступний ранок. Річ у тому, що дисплеї ґаджетів заважають виробленню в організмі мелатоніну – гормону, що викликає сонливість, – і призводять до збою «внутрішнього годинника» людини.

Додаток F.lux існує у версіях для Windows, Linux і OS X. Основна його функція полягає в автоматичній зміні колірного профілю монітора протягом усього дня. Наприклад, вдень встановлюються холодні кольори, а вночі, навпаки, теплі. Таке рішення дійсно знижує навантаження на очі.

Щоб встановити F.lux, потрібно зайти на сайт проекту і підтвердити завантаження програми. Після запуску утиліти слід вказати місце вашого розташування. За бажанням можна використати точні географічні параметри довготи і широти, які доступні в Google Maps. Ця інформація необхідна для того, щоб програма могла динамічно змінювати колірну температуру екрану залежно від положення сонця і рівня природного освітлення.

Flux-Prefs

Настільна версія F.lux вміє адаптувати екран для перегляду кінофільмів. Для тих хто часто сидить перед комп’ютером ночами без зовнішнього освітлення передбачений режим «Темна кімната», при активації якого екран насичується відтінками червоного, а температура знижується до певного мінімуму.

Розробники F.lux обійшли стороною платформу Android, проте користувачам доступний аналог, такий як Twilight, який можливо завантажити з Google Play.