Windows 10 отримає підтримку ARM64

Microsoft планує вже в 2016 році оголосити про підтримку 64-розрядної архітектури ARM в Windows 10, такий висновок можна зробити з розміщеної недавно вакансії. Офіційний анонс компанія готує до виходу великого оновлення Redstone.

arm64-job

Судячи з вакансії, Microsoft потрібен менеджер по продукції, який зможе керувати нею, визначивши необхідні для подолання проблеми та шляхи їх вирішення. В цілому ж компанія планує зробити з Windows систему, яка буде працювати практично на будь-якій платформі. Більш того, в описі вакансії є натяк, що Microsoft бачить використання зв’язки з ARM64 і своєї системи не тільки в специфічних гаджетах, але навіть в офісах і на серверах.

Достовірно ж складно сказати, в яких конкретно напрямках корпорація стане розвивати ARM-гілку Windows, це може бути повернення Windows RT і не тільки в планшетному форматі, а й у вигляді десктопів, особливо з урахуванням чуток про підготовку вбудованого емулятора x86. У ніші ПЗ для ARM-серверів продукція Microsoft поки взагалі не представлена, адже даний напрямок являється трендовим ось уже кілька років. Напрямок IoT, пристроїв, що підключаються і розумного будинку також вельми цікавий, а там, в основному, використовуються процесори з архітектурою ARM.

За матеріалами Windows Central