Власники iPhone та iPad опинилися під серйозною загрозою

Вчора власники iPhone, iPad та комп’ютерів Mac опинилися під серйозною загрозою. Комусь із розробників захотілося повеселитися, і зловмисники запустили спеціальний сайт, відвідування якого викликає збої в роботі не тільки техніки Apple, але і пристроїв на Android.

Користувачеві досить відкрити на своєму пристрої адресу CrashSafari.com (гіперпосилання ми не ставимо зі зрозумілих причин), після чого браузер зависає, а iPhone або iPad починають перезавантажуватися. Те ж саме відбувається на Mac – комп’ютер просто не відповідає на запити. Примітно, що Google Chrome після деякого часу блокує сценарій, тоді як Safari цього не робить.

Чому так відбувається? Вся справа в невеликому скрипті, який перезавантажує оперативну пам’ять смартфона або планшета. Пристрої на Android також починають зависати і допомагає виключно перезавантаження – простого закриття браузера тут недостатньо.

Цікаво, що вчора від напливу відвідувачів сайт перестав відкриватися, багато хто хотів розіграти своїх друзів і відправляли посилання за допомогою месенджерів або соціальних мереж. Зараз сайт відкривається, але ми вкрай не радимо туди заходити. За статистикою відвідувань, жертвами своєї цікавості стали майже 150 000 чоловік.

Це не перший раз, коли розробники запускають подібні сайти, щоб нашкодити власникам iOS-пристроїв. Будьте завжди напоготові і не переходьте за сумнівними посиланнями.