Провал Windows Phone? Коментар глави Microsoft

Сатья Наделла

Будь-яка лояльність має межі, та, останнім часом, Microsoft все частіше випробовує терпіння шанувальників своєї продукції. Компанія відмовилася від своєї колишньої стратегії випуску продуктів і оновлень спочатку для Windows-систем на користь кросплатформенних додатків, які, майже завжди, кращі на iOS або Android. Компанія ігнорує найбільш лояльних користувачів мобільних версій Windows, що не могло не позначитися на популярності платформи.

Згідно зі статистикою Gartner, глобальна частка Windows Phone впала до 1,7%. Попит на апарати під керуванням цієї ОС стрімко скорочується з кількох причин. Одна з них полягає в тому, що топові смартфони Lumia не можуть запропонувати унікальних переваг – в новітніх флагманах Lumia 950 і Lumia 950 XL немає нічого такого, що змусило б відмовитися від смартфона на iOS або на Android. У той же час співвідношення ціна / продуктивність в апаратів початкового і середнього рівня виявляється не настільки привабливою, як у пристроїв на Android.

windows-phone

При цьому багато виробників воліють не випускати апарати на Windows Phone, оскільки на них дуже складно заробляти. Зокрема, Huawei свого часу відмовилася від ідеї створення WP-пристроїв і перенесла основний акцент на Android. У Microsoft, схоже, усвідомлюють проблему, але старанно удають, що вона не має ніякого значення. У інтерв’ю ресурсу Buzzfeed, CEO Microsoft заявив, що сучасний світ підійшов до тієї точки, коли вирішують не мобільні пристрої, а сервіси.

«Я думаю, ми зробимо собі погану послугу, якщо почнемо вимірювати наш успіх таким чином: яка ринкова частка у HoloLens? Яка ринкова частка Xbox? Яка ринкова частка PC? Яка ринкова частка телефонів? А тепер повернемося до того, що я говорив про використання мобільних пристроїв. Якщо ми представимо їх на графіку, то побачимо, що ці пристрої – лише вузли. Іноді люди будуть використовувати всі наші пристрої, іноді тільки один або два, а іноді – інші платформи. Так тому і бути. Але ми хочемо бути впевненим, що ми пропонуємо найкраще з можливого на всіх цих пристроях» – сказав Сатья Наделла

Сатья Наделла пропагує принцип, який полягає в тому, щоб кожен користувач і компанія змогли розширювати свої можливості за допомогою сервісів Microsoft. Це означає, що компанія як і раніше буде прагнути до партнерства і розвитку своїх сервісів на різних платформах.

Microsoft дає зрозуміти, що прагне досягти максимальної аудиторії користувачів мобільних платформ за допомогою активного розвитку своїх продуктів для iOS і Android. Цілком зрозуміле бажання компанії, яка запізнилася на мобільний ринок і тепер сильно відстає від лідерів – Google й Apple. Але розвиток власної екосистеми за залишковим принципом сильно зменшує і без того слабку привабливість Windows Phone.