Який процесор буде встановлений в iPhone 6c?

Так званий «бюджетний» iPhone з діагоналлю дисплея в 4 дюйма і цифробуквеним індексом 6c, мабуть, все-таки побачить світ, і станеться це зовсім скоро. За заявами «наближених» до компанії Apple і найпередбачливих аналітиків, пристрій буде обладнано «залізом» минулих поколінь, щоб уникнути конкуренції із флагманськими моделями, проте прийти до спільного знаменника у них так і не вийшло. І все-таки, що ж нас чекає?

Відомий точністю своїх пророцтв Мінг-Чі Куо, працюючий на благо KGI Securities, заявив, що з найбільшою ймовірністю iPhone 6c обзаведеться процесором А9, який на сьогоднішній день є одним з найбільш продуктивних. Втім, є й інша інформація, що надійшла з менш відомих, але все-таки достовірних джерел про можливе застосування ЦПУ 2014 року, а саме чіп А8.

video-iphone-6-Plus

Так чи інакше, але Apple у всі часи славилася відмінною оптимізацією апаратного та програмного забезпечення. Цього факту не скасовують навіть значні труднощі в успішній реалізації безпомилкової роботи останніх версій iOS. Розроблені під вимоги пропрієтарної «операційки» процесори А-серії дійсно здатні на багато що. Зокрема, навіть «дідок» iPhone 5s демонструє відмінні показники продуктивності в порівнянні з сучасними смартфонами середнього цінового сегменту. Однак для того, щоб скласти їм значиму конкуренцію, iPhone 6c просто зобов’язаний «мати» козир у рукаві у вигляді набагато потужного заліза.

До того ж інтеграція чіпа А8 виглядає дуже суперечливо на тлі наполегливих чуток про рекордно низьку товщину iPhone 6c. Виконаний за 20-нм техпроцесу, ЦПУ 2014 навряд чи зможе забезпечити смартфону гідний рівень автономності укупі з не надто ємним акумулятором. І хоча А8 є набагато кращим варіантом, ніж А7, ні той ні інший явно не «потягнуть» широкий асортимент вкрай вимогливих додатків з App Store. А оскільки Apple всерйоз взялася за переманювання на свій бік навіть найбільш затятих прихильників Android, більш-менш потужний пристрій відмінно виконає роль «недорогої моделі для використання на перших порах».

Але і тут все не так однозначно. По-перше, чіп А9 неодмінно виявиться більш дорогим у виробництві, ніж ЦПУ попередніх поколінь. Зокрема, на збільшення вартості впливає використовуваний спільно з процесором тип оперативної пам’яті LPDDR4 замість пари LPDDR3-А8. По-друге, чотиридюймовий смартфон, аналогічний за потужністю з флагманами і дешевший за рахунок позиціонування, може дуже негативно позначитися на продажах 6s-серії. Однак, амбіції Apple більше не дозволять їй встановлювати в нові пристрої застаріле і безперспективне «залізо», як було у випадку з iPad mini.