WhatsApp для Android блокує посилання на Telegram

Зовсім випадково користувачі Android-клієнта сервісу WhatsApp виявили, що він перестав перетворювати повідомлення сайту більш молодого конкурента Telegram у посилання. У підсумку програма розуміє їх як звичайний текст і не дає перенаправити їх іншим людям або навіть пройти за ними.

Це відбувається не тільки з перетворенням адреси самого сайту, але і з посиланнями на групи. Правило блокування стосується будь-якого повідомлення, де є заборонене слово, і навряд чи тут випадкова помилка. Завантаживши з офіційного сайту WhatsApp APK-файл клієнта ентузіасти з’ясували, що «telegram» занесено розробниками в список Bad Hosts, що містить шкідливе та заборонене.

На даний момент блокування Telegram ввімкнене лише в додатку WhatsApp під Android, в його аналога під iOS і веб-версії посилання на сервіс працюють, як і повинні. Реакція користувачів на такі дії з боку одного з найбільших гравців на ринку вельми негативна. WhatsApp зараз належить Facebook, і багато хто згадує, як найбільша соціальна мережа в світі блокувала посилання на Google+, проводять паралелі між цими подіями.

image

Засновник Telegram, Павло Дуров, зазвичай не лізе за словом у кишеню, тому реакція його на дії конкурентів була досить різкою. Він назвав їх включенням цензури і повідомив, що блокування торкнеться приблизно 80% всіх користувачів сервісу. На щастя, зміни в WhatsApp не прибирають самі посилання, тобто користувач може вручну передрукувати їх в браузері, але це точно не найзручніший спосіб передачі.

Павло Дуров поки не повідомив, чи планує його команда зі свого боку приймати відповідні заходи проти конкурента, що є практично монополістом у Європі. Хоча такий варіант навряд чи можливий, адже засновник Telegram завжди виступав проти подібних дій.

За матеріалами Androidpolice