Наступна версія Android підтримуватиме одночасну роботу з кількома вікнами

android багатовіконність

Представники компанії Google в ході дискусії на Reddit розповіли про плани реалізувати значну кількість нововведень в мобільній ОС Android N, яка вийде наступного року.

«Ми працюємо над рядом вдосконалень для Android. Є багато речей, наприклад, мультивіконність, над якою ми працюємо вже давно – сподіваємося, ми зможемо розповісти про це більше найближчим часом», – написав керівник напрямку Android і Chrome UX Глен Мерфі (Glen Murphy).

Голова напрямку обладнання користувачів, Ендрю Бауерс (Andrew Bowers), уточнив, що в Android N впроваджують значну кількість функцій, які команді розробників «хотілося побачити ще вчора», але не уточнив, що саме з’явиться в ОС, аби «не псувати сюрприз». Можливо, репліки двох керівників пов’язані між собою, а тому, мультивіконність можна очікувати вже в наступному мажорному оновленні Android.

Ще одне нововведення, яке, швидше за все, буде реалізовано в Android N – підтримка підключення смартфонів і планшетів до зовнішніх моніторів через кабель USB Type-C за технологією DisplayPort. Подібна функція вже реалізована в декількох смартфонах Microsoft на базі Windows 10 Mobile. Вона називається Continuum і підтримує як кабельне, так і бездротове підключення.

Швидше за все, тестова версія Android N буде готова у Google до весни наступного року і вийде відразу після конференції для розробників I/O. Офіційний реліз Android N, ймовірно, відбудеться пізньої осені 2016 року.

android багатовіконність

До речі, конкуренти Android не пасуть задніх. Компанія Apple додала підтримку функції Split Screen в iOS 9 для iPad, який дозволяє працювати з двома додатками на екрані одночасно, а в Windows 8 аналогічна функціональність присутня з моменту виходу ОС. Компанія Samsung у своїх планшетах і флагманах на Android пропонує функцію поділу екрана.

Варто відзначити, що чистий Android 6.0 містить експериментальну функцію мультивіконності, яку можна активувати зміною системних файлів, але для масового користувача вона все ще недоступна через нестабільність роботи.