Віце-президент Google з дизайну Android, назвав інтерфейс iPhone застарілим

Віце-президент Google з дизайну, Матіас Дуарте, в інтерв’ю виданню Wired розкритикував інтерфейс смартфонів Apple. На його думку, вигляд програмної оболонки iPhone є застарілим, тому що, по суті, не змінився з 2007 року.

Матіас Дуарте-1

Дуарте назвав інтерфейс iPhone «важким і обтяжливим». Він вважає, що на мобільних пристроях не слід використовувати дизайн, який був придуманий тридцять років тому для комп’ютерів.

«iPhone кристалізував безліч речей, які порядком застаріли, – сказав Дуарте. – Нявність рядів іконок, котрі не масштабуються належним чином. Ідея крихітної сітки, яку ви повинні впорядковувати вручну здається дуже важкою та обтяжливою».

Матіас Дуарте є прихильником «матеріального» дизайну – Material Design, в якому витримана платформа Android, починаючи з версії 5.0 Lollipop. Вперше її концепт був представлений на конференції Google I/O в 2014 році. Зараз Material Design використовується у всіх продуктах компанії, включаючи Gmail, Chrome і YouTube.

nexus-6p-vs-iphone-6s-plus

Ідея дизайну полягає в додатках, які відкриваються і згортаються як картки, використовуючи ефекти тіней. На думку Google, у програм не повинно бути гострих кутів, картки повинні перемикатися між собою плавно і практично непомітно.