Глава BlackBerry: ми завжди будемо перебувати на мобільному ринку

Головний виконавчий директор BlackBerry Джон Чен заявив, що його компанія завжди буде присутня в мобільному бізнесі, навіть якщо їй доведеться працювати разом з іншими виробниками, такими як Apple і Samsung, передає Overclockers.

директор BlackBerry Джон Чен

За словами Чена, в найближчі два квартали компанія планує розширити продаж Priv, свого першого смартфона, що працює під управлінням мобільної операційної системи Android. Якщо очікування компанії будуть виправдані, то BlackBerry представить ще кілька нових смартфонів. Якщо ні, то, як сказав Чен під час зустрічі з журналістами, фірмові програми та програмне забезпечення BlackBerry все ще можуть з’явитися на пристроях, зроблених іншими компаніями.

«Ми плануємо випустити інші смартфони на Android, але все буде залежати від того, наскільки виявиться успішним BlackBerry Priv», – заявив Джон Чен. Він додав, що протягом цього кварталу BlackBerry Priv буде запущений в більш ніж 30 країнах світу.

Чен підкреслив, що компанія відкрита для ліцензування деяких своїх програмних рішень і, всупереч очікуванням, зовсім не збирається залишати ринок смартфонів.

«Коли я говорю людям, що якщо ми не будемо отримувати гроші, то вийдемо з мобільного бізнесу, то я маю на увазі випуск устаткування. У нас є тонни програмного забезпечення, яке може працювати не тільки на Android-пристроях, а й на смартфонах Apple і смартфонах на Windows. Ми будемо залишатися в цьому бізнесі так чи інакше », – заявив глава BlackBerry, підкресливши, що в ідеалі він хотів би, щоб BlackBerry продовжувала випускати смартфони і в той же час ліцензувала свої технології.

Месенджер BlackBerry вже доступний на iOS і Android. І на цьому компанія, схоже, зупинятися не збирається.

Месенджер BlackBerry (2)

На смартфони як і раніше припадає 40% від загального числа доходів BlackBerry, проте зростання прибутку повністю забезпечене тільки програмними продуктами, які знайшли своє застосування у великих підприємствах і державних установах деяких країн. Виручка компанії від продажу програмного забезпечення досягла $ 161 500 000 в цьому кварталі, що майже на 200% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Акції BlackBerry на тлі цієї інформації зросли на 11% до $ 8,67.

Раніше на цьому тижні Джон Чен розкритикував Apple за відмову надавати правоохоронним органам доступ до своїх смартфонів, закликавши компанію співпрацювати з поліцією. Керівник BlackBerry переконаний, що IT-корпораціям «слід бути більш гнучкими» у питаннях приватності, коли мова заходить про злочини. «Компанія поставила свою репутацію вище, ніж добро і справедливість», – сказав Чен про Apple.