В картах Google тепер доступний повноцінний офлайн-режим

В картах Google тепер доступний повноцінний офлайн-режим

Google оголосила про найбільше за останній час оновлення в мобільному додатку Карти. Потрібні ділянки карт тепер можна буде завантажувати для використання в режимі офлайн, при цьому навіть без Інтернету на них буде доступний пошук, побудова маршрутів і навігація.

Нововведення стане в нагоді на шосе, між обласними центрами або у відпустці за кордоном. Крім власне карти з максимально докладною деталізацією в офлайн-режимі можна будувати маршрути і отримувати підказки під час руху по них, знаходити і переглядати адреси, а також відомості про організації, включаючи рейтинг, контакти та години роботи.

Щоб зберегти для використання без доступу до Мережі карту міста чи регіону, можна ввести їх назву в рядку пошуку Google Карт, а потім натиснути на кнопку в правому куті екрана і вибрати пункт «Завантажити офлайн-карту області».

При цьому дані офлайн-карт займуть відносно небагато місця в пам’яті смартфона – наприклад, Вінниця з найближчими передмістями «важить» менше 16 мегабайт. Відзначимо, що скачувати можна тільки звичайну карту-схему, супутникові знімки дуже «важкі» для обмежених в об’ємі вбудованої пам’яті мобільних пристроїв. Щоб не спричинити для користувача непередбачені витрати, за замовчуванням скачування карт працює тільки при Wi-Fi підключенні, для скачування по стільниковій мережі потрібно буде включити відповідну опцію в налаштуваннях.

Ще одне обмеження – поки що побудова маршрутів і ведення по них доступно лише для автомобілів. У Google говорять, що хотіли б реалізувати аналогічну можливість і для маршрутів пішки, а також на громадському транспорті, але поки про терміни готовності цих функцій повідомити не готові.

Спеціально перемикатися між онлайновим і офлайновим режимом користувачеві не доведеться – за відсутності підключення до Інтернету сервіс буде автоматично використовувати збережені на пристрої дані. При появі підключення Google Карти самостійно завантажать актуальні дані – наприклад, більш свіжу версію карти, відомості про пробки і т.п.

Протягом найближчих тижнів повноцінний оффлайн-режим з’явиться в додатку Карти Google для пристроїв на Android, а потім і для iOS-гаджетів. У компанії обіцяють не зупинятися на досягнутому і продовжити розробляти для офлайнових карт нові функції.