В Android Marshmallow з’явилась функція монтування карти пам’яті як системного розділу

В Android Marshmallow з’явилась функція

Страшно говорити про це вголос, але вже на порозі 2016 рік. Проте виробники досі випускають пристрої з 16-ГБ сховищем даних. Цього об’єктивно мало, але зате так пристрій виходить дещо дешевшим. Для когось додаткові 50 доларів за більш місткий накопичувач – не проблема, але для більшості з 1,5 мільярда користувачів Android все виглядає трохи інакше. І в оновленні до Marshmallow розробники компанії Google це врахували.

Як повідомляє androidcentral, нова функція Adoptable storage в Android Marshmallow дозволяє відформатувати карту пам’яті таким чином, щоб операційна система сприймала її як частину єдиного розділу. Однак варто розуміти, що після цього карта пам’яті стає невід’ємною частиною пристрою, а її вилучення призведе до збоїв у роботі додатків і самої системи.

Перевірити роботу функції вдалося поки лише на HTC One A9 (оскільки нексуси не мають microSD-карти). При першій ініціалізації карти пам’яті система сама запропонує варіант її подальшого використання: як знімний носій або як внутрішній накопичувач. При виборі другого варіанту пристрій відформатує карту в EXT4 з використанням 128-бітного AES-шифрування і змонтує її як системний розділ, а потім протестує його на швидкість читання і запису.

В Android Marshmallow з’явилась функція

Важливо відзначити, що ніяка карта пам’яті не зрівняється в швидкості читання і запису з вбудованою флеш-пам’яттю пристрою. Іншими словами, вибирати під це потрібно карту з позначками Class 10 і UHS, але і це зовсім не гарантує тієї ж швидкодії пристрою.

Втім, не навантажуючи пристрій якимись дійсно продуктивними завданнями, при звичайному використанні один з редакторів Androidcentral не помітив погіршення швидкодії смартфона, хоча за підсумками тестування система і попередила його, що накопичувач працює повільніше, ніж рекомендовано.

В Android Marshmallow з’явилась функція

Для пристроїв програми Android One та інших доступних смартфонів і планшетів це може стати справжнім порятунком. Для користувачів ж, звиклих зберігати на карті пам’яті тільки фотографії і музику, це навряд чи несе якусь практичну користь.