Asus Chromebit − перший найкомпактніший комп’ютер під управлінням Chrome OS

Asus Chromebit

Компанія Asus разом зі своїм ліпшим партнером − пошуковим гігантом Google, оголосили про старт продажів першого найкомпактнішого комп’ютера під управлінням Chrome OS − Asus Chromebit. Пристрій був представлений в березні разом з цілим поколінням ґаджетів на основі платформи Rockchip, проте до прилавків магазинів дістався лише зараз.

Asus Chromebit

Chromebit виглядає як охайний довгий стік, що рази в чотири перевищує розмірами середній USB-носій. Під єдиним зйомним елементом, яким являється кришечка, розташовується роз’єм HDMI для підключення до телевізора або монітора. Доречі, цей кінець пристрою повертається під кутом, що дозволяє зручніше розташувати Chromebit. Крім роз’єму HDMI на корпусі також є гніздо micro-USB для подачі додаткового живлення.

Asus ChromebitВсередині новинки від Asus злегка модифікована версія чотирьохядерного чіпа Rockchip RK3288 з частотою 1,8 ГГц та відео прискорювачем Mali-T764. Завдяки такій начинці Chromebit може декодувати апаратне відео у форматі H.265, в тому числі і в ультрависокій якості. Пристрій також оснащений 2 ГБ оперативної пам’яті і не дуже швидкісним носієм на 16 ГБ, частину якого займає сама система. Asus Chromebit може похвалитися підтримкою Wi-Fi для доступу в Мережу і Bluetooth для підключення периферійних пристроїв.

Ціна даного ґаджета вагою всього 75 грам становить $ 85. Від Asus Chromebit точно не варто чекати якихось фантастичних результатів, але для деяких покупців цей компактний комп’ютер на Chrome OS може стати цікавим придбанням.

За матеріалами techcrunch