Apple Pencil неремонтопридатні – вердикт фахівців iFixit

Apple Pencil

Фахівці iFixit розібрали електронне перо Apple Pencil, що було представлене разом з iPad Pro, і оцінили ремонтопридатність пристрою. З урахуванням оцінок, які отримали попередні продукти Apple, і типу виробу, який приїхав на тест, розраховувати на високу оцінку було складно.

Старання фахівців iFixit не були даремними – подивитися було на що. Усередині фірмового стилуса Apple ховаються мініатюрні Bluetooth-антена, крихітна друкована плата і сенсор для кінчика пера. У той час, як Microsoft Surface Pen використовує змінні батареї типу AAAA, продукт Apple оснащений елементом живлення ємністю 0,329 Вт ∙ год і напругою 3,82 В. Він здатний зберігати лише 5% заряду батареї iPhone 6s. Звідси пояснюється швидкість його зарядки: 15 секунд достатньо, щоб працювати з пристроєм протягом півгодини.

На материнській платі розташувалися малопотужний 32-розрядний процесор Cortex-M3 MCU, мікросхема ST Microelectronics AS5C Y533, Bluetooth-модуль Cambridge Silicon Radio CSR1012A05, ST Microelectronics AS5C Y533 (як в Apple TV) і деякі інші мікросхеми. Друкована плата разом важить близько 1 грама і є найкомпактнішою з усіх, що доводилося бачити iFixit.

stilus-2

Apple Pencil отримав оцінку в 1 з 10 за шкалою ремонтопридатності, хоча в реальності «можна поставити 0 балів, так як розкрити пристрій без того, щоб зламати його не представляється можливим», розповіли в iFixit. Єдиними елементами, які можна легко від’єднати виявилися змінний наконечник пера і кришка Lightning-роз’єму.