67% пристроїв Apple вже працюють на iOS 9

iOS 9

Одним з основних плюсів мобільної платформи Apple над ОС Android завжди вважалася її дуже низька фрагментація, але це пов’язано не стільки з якимись недоліками операційної системи від Google, скільки з тим, що ґаджети на Android випускають безліч виробників, які самостійно визначають версію встановлюваної в них платформи, тоді як всі девайси під управлінням iOS випускаються виключно Apple.

Тому не дивно, що вже на початку жовтня, тобто всього через три тижні після дебюту iOS 9, ця операційна система виявилася встановлена на 57% сумісних пристроїв. Ближче до кінця жовтня її частка збільшилася до 61%. До середини листопаду Apple може похвалитися зростанням iOS 9 до відмітки 67%. Ще рік тому, через два місяці після виходу iOS 8, вона була встановлена лише на 60% сумісних пристроїв.

iOS 9

Компанії Apple вдалося збільшити загальну кількість встановлень iOS 9 з виходом свіжого оновлення. У iOS 9.1 з’явилося більше 150 нових емодзі з розширеною підтримкою символів Unicode 7.0 і 8.0, а функція Live Photo навчилася зупиняти запис «живого» фото в тому випадку, якщо iPhone піднімають або опускають.

Частка в 67% є гарним результатом і переконує скептиків в позитивній динаміці розвитку «яблучної» платформи, адже за минулий рік кількість проданих пристроїв збільшилася, а кількість підтримуваних моделей не зменшилася. Також варто відзначити, що в даний момент йде тестування iOS 9.2, встановити яку можуть як розробники, так і учасники програми бета-тестування Apple.

Що стосується iOS 8, то її частка на даний момент не перевищує 24%, а на більш ранні редакції операційної системи Apple припадає всього 9% ринку.