В Mac App Store повернули старі програми

Старі програми залишаються в Mac App Store

Не могли знайти старий додаток в списку придбаних? Схоже, ви такі не одні: нещодавно користувачі популярного ресурсу Reddit, що працюють на комп’ютерах Mac, недорахувалися власних покупок, але рішення від Apple з’явилося досить оперативно.

Як повідомляє видання MacRumors, додатки Apple, підтримка яких припинена, деякий час були недоступні в Mac App Store. Серед зниклих числилися попередні версії OS X, а також графічний редактор Aperture програма для організації фототеки iPhoto, про завершення життєвого циклу яких компанія повідомила в цьому році. Спільнота Reddit відразу ж висловив своє невдоволення.

Це просто недружелюбно по відношенню до користувачів, — пише один з учасників обговорення. — Щоб встановити OS X Mavericks, доведеться завантажувати її з неофіційних джерел, в безпеці яких я не впевнений.

Тим не менш, пояснити, що відбувається, свідомим обмеженням з боку Apple не вдалося: цієї ночі програми повернулися в магазин, але вирішення їх прибрати виглядало б логічно, у всякому разі, з точки зору класичної бізнес-моделі Apple. Нагадаємо, що на зміну iPhoto і Aperture прийшла потребуюча доопрацювання, але дуже амбітна безкоштовна програма Photos, а з моменту випуску Lion, першої OS X, яка розповсюджується виключно в цифровому вигляді, минуло вже чотири роки. За цей час світ побачив цілих три випуски операційної системи, а її новітня версія під назвою El Capitan стане доступною публіці вже завтра. Починаючи з OS X Mavericks, «яблучна» ОС пропонується безкоштовно.

Доречі, якщо у вас є бібліотека Aperture, рекомендуємо простий спосіб перенести її в Photos.