На iOS виявили новий вірус

На iOS виявили новий вірус

Віруси і iOS завжди вважалися несумісними поняттями. Втім, минулого місяця світ в черговий раз переконався, що неприступних систем захисту не буває: в мобільній OC Apple розкрилася уразливість, яка призвела до того, що китайський App Store виявився заполонений додатками, інфікованими модифікованою версією ПЗ для розробників Xcode.

Стало очевидно, що iOS втратила свою «стерильність», і зайвим тому підтвердженням стало недавнє повідомлення профільного порталу CNET про новий вид шкідливої ​​програми, яка атакує мобільні пристрої Apple в Китаї і на Тайвані.

Вірус, що отримав назву YiSpecter, здатний встановлювати і запускати довільні програми для iOS, замінювати встановлене ПО на інше, задіяти інші програми для показу повноекранної реклами, а також змінювати налаштування за замовчуванням браузера Safari, управляти закладками і відкритими сторінками.

На iOS з'явився новий вид вірусу

Фахівці з інформаційної безпеки з американської фірми Palo Alto Networks відзначають, що вірус може маскуватися під неіснуючий нині медіаплеєр QVOD, який дозволяв китайським користувачам обмінюватися контентом порнографічного характеру. У Піднебесній порнографія заборонена, однак в країні існує безліч підпільних мереж і сторонніх програм, що дозволяють обійти закон. У 2014 році компанія Kuaibo, яка створила QVOD, потрапила в немилість до місцевих правоохоронних органів, у зв’язку з чим в її офісі був проведений обшук.