Кількість вірусів для Mac OS X у 2015 році б’є рекорди

Mac_Virus

Як повідомляють експерти компанії Bit9 + Carbon Black, що займаються створенням антивірусного ПЗ, за початок 2015 року вірусів для OS X було створено більше, ніж за попередні п’ять років. Якщо раніше рядовим користувачам платформи Mac OS X можна було досить недбало ставитися до антивірусного захисту своїх комп’ютерів, то тепер така безпечність може в буквальному сенсі дорого обійтися.

У звіті, який опублікувала Bit9 + Carbon Black, говориться, що фахівцями компанії за десять тижнів (в період з червня по серпень 2015 року) було проаналізовано 1400 зразків вірусів і в результаті виявлено 948 унікальних вірусних тіл. Для порівняння: у 2010-2014 роках було зафіксовано всього 180 унікальних вірусів. При цьому різні версії OS X встановлені на 16,4% всіх комп’ютерів у світі.

Найбільш поширені кілька років тому віруси поміщали рекламу в популярні веб-сторінки і загрози пошкодження даних фактично не несли. Сьогодні ж великий ризик перетворення комп’ютера Apple в частину ботнету, з якого здійснюються DDoS-атаки, а також крадіжки особистих даних, у тому числі фінансової інформації, фото і листування, яка може стати предметом шантажу.

apple-mac-virus

Експерти відзначають, що значна частина вірусів заражає комп’ютери під управлінням OS X при запуску генераторів ключів для комерційного програмного забезпечення. Заражені файли переважно передаються в піратських установчих пакетах і архівах, які викачуються з торрент-трекерів. Після зараження ваш Mac може роками входити в ботнет або заражати комп’ютери інших користувачів, при цьому через відсутність антивірусного ПЗ ви навіть знати про це не будете.

Нагадаємо, раніше «Лабораторія Касперського» опублікувала звіт, в якому стверджувалося, що в 2014 році кожен другий користувач пристроїв Apple піддався атаці комп’ютерних вірусів. Всього ж на Mac припало, в середньому, дев’ять загроз. І нехай вірусів для Windows у світі існує на порядок більше, статистика, яка наводиться розробниками антивірусного ПЗ, насторожує.