Як зазвичай: процесор iPhone 6s розгромлює конкурентів

Серед усієї критики, яку можна почути на адресу Apple, почесне місце займають скарги на «паперові» характеристики. Ця категорія користувачів, буквально сприймає олімпійський принцип «швидше, вище, сильніше», з року в рік обурюється тактовими частотами, кількістю ядер і мегапікселів або роздільною здатністю екранів, незважаючи на досить абстрактне значення всього цього на практиці. Однак цифри, які демонструють тести нових iPhone, явно змусять деяких задуматися про справедливість обраного підходу.

Результати, які показали iPhone 6s і його «старший» брат 6s Plus в синтетичних тестах, застали конкурентів зненацька. Голосно сказано? Судіть самі: двоядерні процесори Apple A9 виявилися швидше своїх суперників від Samsung, Nvidia і, що вже не в новинку, одного з лідерів індустрії Qualcomm. Ось, як це виглядає.

Як зазвичай: процесор iPhone 6s розгромлює конкурентов

У порівнянні з попереднім поколінням iPhone, новинки показують приріст продуктивності більш, ніж наполовину в багатоядерному режимі і на 60 відсотків – до одноядерному. Як відомо, останній є більш важливим для оцінки швидкості роботи, тому як більшість мобільного ПЗ рідко задіє всі потужності ЦП. Основними «споживачами» кількох ядер є ігри та інші ресурсомісткі додатки, але загальний рівень чутливості в повсякденних завданнях значною мірою визначається швидкістю роботи ОС і, відповідно, ефективністю окремих ядер. Компенсувати нестачу останньої і намагається більшість виробників, традиційно роблячи ставку на кількість. Серед них осібно стоїть Nvidia з її Tegra K1, що застосовує подібний з Apple підхід, проте висока тепловіддача і навіть банальний розмір чіпа уподібнюють його мобільним розробкам Intel, відповідним для установки в не надто компактні пристрої.

На графіку нижче видно, що навіть при всіх активних ядрах Nexus 6 і Galaxy Note 4 відчутно програють iPhone 6s, а в «одиночному» ж забігу і зовсім виглядають комічно. Але найсмішніше, що новий «яблучний» процесор виявився майже в два рази швидше восьмиядерного Exynos 7, який застосовується в дорогому апараті Galaxy S6 Edge від Samsung, і знаходиться з ним на рівних в багатоядерному режимі.

Як зазвичай: процесор iPhone 6s розгромлює конкурентов

Як бачимо, в Apple не поспішають гнатися за цифрами, і крім цілком достатньої продуктивності на те є логічні причини. По-перше, підвищені частоти нерідко призводять до зниження енергоефективності. На поточному етапі розвитку акумуляторів збільшити їх ємність можна хіба що наростивши площу елементів, а розміщувати батареї великих розмірів в корпусі iPhone ніде, це очевидно навіть далекому від інженерних наук користувачеві. Крім цього, виробник удосконалює напрацювання, удосконалюючи їх інтенсивним шляхом, а розробники ПЗ отримують непрямий посил менше покладатися на гігагерци і мегабайти. Але головне – відсутні об’єктивні причини збільшувати вартість виробництва, адже доцільність того чи іншого нововведення визначається комерційною вигодою. Судячи зі стану справ, занурюватися в гонку характеристик купертінівцям ще занадто рано.