iPad 2 на iOS 9 працює повільніше, ніж на iOS 8.4.1

Увечері 16 вересня Apple випустила нову операційну систему iOS 9. І хоча компанія заявляє про те, що оновлення направлено на виправлення помилок і поліпшення швидкодії, деяким користувачам, можливо, має сенс дочекатися першого оновлення і поки не переходити на «дев’ятку».

Одним з вагомих переваг платформи iOS перед конкурентами є не тільки тривала підтримка старих пристроїв, а й випуск оновлень одночасно з їх релізами для більш нових апаратів. Такий підхід дозволяє власникам навіть не самих нових моделей iPhone, iPad і iPod touch почувати себе не обділеними увагою компанії, а остання продовжує продавати вироби попередніх поколінь.

Як стверджують оглядачі ресурсу Ars Technica, які порівняли продуктивність iPad 2 на платформах iOS 8.4.1 та iOS 9 GM, в останній збірці планшет працює дещо повільніше порівняно з попереднім релізом.

image

Згідно представленої таблиці, на iPad 2 з iOS 8.4.1 чотири з шести стандартних додатків – Mail, Повідомлення, Налаштування, Safari, Камера, і Календар – запускаються швидше, ніж в середовищі iOS 9. Приміром, в iOS 8.4.1 браузер Safari відкривається за 2,53 с, тоді як на iOS 9 – за 2,73 с. Той же параметр для Налаштувань – 1,65 с і 1,73 с, а для Повідомлень – 1,39 c і 1,65 с відповідно. Поліпшення, хоча й незначні, помітні тільки в додатках Камера – 1,32 с проти 1,4 с – і Календар – 1,53 і 1,55 с.

Зараз у Apple йде робота над оновленням iOS 9.0.1, і, як показує практика, перші апдейти для великих релізів спрямовані на «поліровку» основного релізу. Можливо, поліпшити швидкодію допоможе оптимізація операційної системи.