iOS 9: враження після тижня використання

iOS 9: враження після тижня використання

Нова версія операційної системи iOS 9 зазнала вагомих змін, але в той же час страждає від безлічі неполадок і помилок. Ресурс Kloop після тижня тестування нової платформи Apple прийшов до висновку, що краще не поспішати з переходом на iOS 9.

Щоосені протягом останніх років Apple представляє свіжі моделі iPhone і нові версії мобільної операційної системи iOS. Якщо десктопні операційні систем а-ля Windows незграбні і оновлюються пару раз на десятиліття, то мобільні в цьому плані набагато більш гнучкі. Ось і iOS незмінно оновлюється щороку з моменту виходу першого iPhone. Востаннє ця мобільна система радикально видозмінювалася два роки тому з iOS 7, на якій в Apple перейшли від скевоморфізму до мінімалістичного «плоского» дизайну.

Тоді це рішення було сприйняте публікою неоднозначно: хтось сприйняв оновлення в багнети, хтось охоче оновився. З iOS 9 візуальна різниця та громадське обговорення носять набагато менший масштаб, але все ж присутні.


iOS 9: враження після тижня використання

Що нового

По-перше, в iOS 9 новий шрифт San Francisco, розроблений самою Apple. Дебют шрифту відбувся на «розумному» годиннику Apple Watch, і тепер він поширюється на усі продукти компанії. З iOS 9 шрифт з’явився на iPhone і iPad компанії, а з OS X El Capitan окуповує і комп’ютери Apple.

Інша косметична зміна iOS 9 – нова багатозадачність, в якій зникли іконки швидкого доступу останніх контактів.

По-друге, істотно розширилися можливості Siri і Spotlight. Голосовий помічник Siri тепер вміє вирішувати математичні завдання на льоту, шукати фотографії за часом і геолокації і ще багато чого.

Набагато більш помітні нововведення отримав саме пошук Spotlight, який раніше був досить безкорисно. Тепер він може відразу шукати всередині додатків, видавати пошукові запити з Bing і сторінки «Вікіпедії».

Втім, нові функції Siri і Spotlight доступні лише англійською мовою – в українській iOS 9 все по-старому.

По-третє, змінилися «Параметри». З’явився пошук, можливість вибирати формат записуваного відео і режим енергозбереження.

Також в кращу сторону помінялися «Нотатки». Тепер в них можна малювати, редагувати структуру тексту і складати to-do списки. У результаті вийшла простенька суміш Evernote і Wunderlist з деякими функціями Pages.

Можливо, найважливіша нова функція iOS 9 – це мультивіконність. Однак доступна вона лише на останньому iPad Air 2, iPad mini 4 і новенькому iPad Pro.

Менш гучні, але важливі нововведення одним рядком: з’явилася кнопка «Назад», яка повертає користувача, наприклад, в браузер після переходу по повідомленню в інший додаток; Селфі і скріншоти автоматично сортуються в окремі папки; нова кнопка Shift змінює регістр букв на самій клавіатурі, що істотно допомагає в орієнтуванні при наборі тексту; «Карти» отримали маршрути громадського транспорту великих міст.


Що поганого

Традиційно, перші версії нових iOS багаті на помилки, баги і вильоти. Це визнають і в самій Apple: днями вийшла iOS 9.0.1 в якій обіцяли виправити деякі з проблем.

Однак цим списком всі проблеми iOS 9 не обмежуються. В оновленій операційній системі дійсно не спрацьовували будильники і були неполадки з відео в Safari, проте окрім цього на ній досі включається автоматичний КАПСЛОК і періодично зависає екран Home.

Втім, нестабільність iOS 9 для кожного користувача своя і багато в чому залежить від використовуваного ґаджета. Але це не міф і не вигадка: на своєму власному досвіді можу відзначити, що на iPhone 6 нова операційна система часто дає збої, «викидає» з сторонніх додатків на зразок YouTube і Facebook і підвисає при використанні вікон багатозадачності.


Висновок

У iOS 9 багато нових і корисних функцій. Правда режим енергозбереження працює з перемінним успіхом, оновлені «Нотатки» включають в себе набір інструментів, які доступні в інших безкоштовних додатках, а звикати до нового шрифту досить складно.

Більшість нових функцій Siri і Spotlight недоступні українською мовою, і навіть ті, що були додані в англійській версії iOS 9, не настільки істотні – звичайно, включаючи будильник одним лише голосом, відчуваєш себе в чудовому новому світі, але воно того не варто.

У цьому проблема iOS 9: вона досить нестабільна, і не всі її проблеми вирішені навіть у нещодавньому релізі 9.0.1. Пройде час, і на дев’яту версію мобільної системи від Apple можна буде перейти зі спокійною душею, а поки з цим рішенням, ймовірно, краще почекати.