Apple iPhone 6S і iPhone 6S Plus: всі подробиці

Вчора на масштабній прес-конференції в Сан-Франциско корпорація Apple представила нові смартфони iPhone 6S і iPhone 6S Plus. І хоча зовні новинки мало чим відрізняються від попередників, вперше за довгі роки Apple внесла масштабні зміни в програмну і апаратну частини смартфонів. Мова, звичайно ж, йде про дисплеї, здатних розпізнавати різні рівні натискань, але про все по порядку.

Нові iPhone 6S і iPhone 6S Plus зовні не відрізняються від торішніх моделей, але, як ми знаємо, диявол криється в деталях. Сама компанія Apple запевняє, що в девайсах змінилося абсолютно все.
iPhone 6S
Торік навколо iPhone 6 і iPhone 6 Plus вибухнув масштабний скандал через те, що смартфони дуже легко гнуться. Apple вирішила не повторювати помилок, тому корпус iPhone 6S і iPhone 6S Plus виконаний зі сплаву алюмінію 7000-ї серії, розробленого компанією і використовуваного для виробництва Apple Watch. Даний матеріал на 60% більш міцний і стійкий до згинання в порівнянні зі звичайним алюмінієм. Скло, що захищає дисплей новинок, хоч і не виконано із сапфіра, але стало набагато міцніше, ніж було раніше.

Головною особливістю iPhone 6S і iPhone 6S Plus став дисплей 3D Touch, який реагує на силу натискань. Подібне рішення ми вже бачили в Apple Watch і трекпад ноутбуків MacBook. У iPhone 6S і iPhone 6S Plus дисплей здатний розпізнавати три рівні натискання: просте торкання, звичайне натиснення і сильне натискання.
iPhone 6S
Саме технологія 3D Touch змінює принцип роботи з iPhone, дозволяючи робити все набагато простіше і швидше. Сильне натискання на іконку будь-якої програми викликає контекстне меню, як при натисканні правою кнопки миші на комп’ютерах. Таким чином ви зможете моментально перейти до часто використовуваних функцій. Наприклад, відразу почати писати повідомлення обраному контакту або ж моментально зробити Селфі.
iPhone 6S
За допомогою сильного натискання можна також викликати предперегляд фотографій або сайту, якщо вам в повідомленні прислали посилання. Досить натиснути на екран ще сильніше, щоб повністю відкрити сайт або фотографію в повний екран. Також сильне натискання можна використовувати для перегляду всіх запущених додатків або ж перекладу стандартної клавіатури в режим трекпада. Розробники вже отримали API, тому в майбутньому нас чекає безліч додатків з підтримкою 3D Touch.
iPhone 6S
Щороку Apple покращувала камеру у своїх смартфонах, намагаючись “вижати” максимум з 8 мегапікселів, але в порівнянні з конкурентами, які вже використовують, як мінімум 16-мегапіксельні сенсори, цього вже недостатньо. Тому вперше з часів iPhone 4S роздільну здатність основної камери iSight було збільшено до 12 мегапікселів.
iPhone 6S
У камері також знайшлося застосування технології 3D Touch. Сильне натискання на екран дозволяє робити “живі” знімки, які багато хто порівняли з фотографіями з всесвіту Гаррі Поттера. По суті смартфон робить серію з знімків, а потім перетворює їх в анімацію.
iPhone 6S
З інших змін варто відзначити можливість зйомки відео у форматі 4K. Також, якщо вірити офіційному сайту Apple, то нова камера має систему оптичної стабілізації зображення, але ця функція залишилася ексклюзивною для iPhone 6S Plus, тоді як у звичайному iPhone 6S використовується програмна стабілізація. На сайті Apple також вже можна подивитися фотографії, зроблені на нові смартфони.
iPhone 6S
Не обійшлося і без поліпшення фронтальної камери. У нових iPhone використовується 5-мегапіксельна фронтальна камера, яка дійсно знімає в рази краще того, що було раніше. Варто відзначити ще одну цікаву функцію. Apple не зважилася ставити в iPhone 6S і iPhone 6S Plus фронтальний спалах, але реалізувала це програмним чином. Якщо включити спалах під час використання фронтальної камери, то в момент зйомки екран смартфона загорається білим світлом, створюючи таким чином ефект спалаху.
iPhone 6S
Як звичайно, Apple зробила нові моделі iPhone ще швидше і потужніше. У iPhone 6S і iPhone 6S Plus встановлений 64-розрядний процесор A9, виготовлений по 14-нм техпроцесу із застосуванням технології FinFET. Новий чіп на 70% потужніше того, що встановлений в iPhone 6, а ефективність роботи з графікою збільшилася на 90%. Всі сторонні завдання виконуються співпроцесором M9, який знижує навантаження на основний процесор і дозволяє заощадити заряд акумулятора.

З інших особливостей варто відзначити сканер відбитків пальців Touch ID другого покоління, який, за запевненням компанії, став працювати в два рази швидше, а також збільшення швидкості з’єднання з Інтернетом в два рази. Завдяки новому модему iPhone 6S і iPhone 6S підтримують 23 діапазони LTE і дозволяють викачувати дані зі швидкістю до 300 Мбіт / с. Крім того, швидкість передачі даних по Wi-Fi також збільшена в два рази.
iPhone 6S
З презентацією iPhone 5S компанія вперше представила золотий колір, який тепер разом з космічним сірим і сріблястим використовується у всіх мобільних пристроях компанії.А тепер Apple разом з iPhone 6S і iPhone 6S Plus представила новий колір – рожеве золото.
iPhone 6S
У продаж iPhone 6S і iPhone 6S Plus надійдуть 25 вересня з встановленою версією операційної системи iOS 9, офіційний реліз якої запланований на 16 вересня. До слова, iPhone 6S і iPhone 6S Plus будуть поставлятися в нових упаковках.
iPhone 6S
Ціни на нові моделі в США з умовою дворічного контракту виглядають наступним чином:

iPhone 6S з 16 ГБ – $ 199;
iPhone 6S з 64 ГБ – $ 299;
iPhone 6S з 128 ГБ – $ 399;
iPhone 6S Plus з 16 ГБ – $ 299;
iPhone 6S Plus з 64 ГБ – $ 399;
iPhone 6S Plus з 128 ГБ – $ 499.