Apple випустила GM-версію OS X El Capitan, а фінальний реліз відбудеться 30 вересня

Фінальна версія операційної системи OS X El Capitan стане доступна 30 вересня. Apple формально не назвала терміни релізу платформи, проте цю інформацію помітили на одному зі слайдів під час презентації iPhone 6s.

mac

Дванадцяте по рахунку велике оновлення настільної платформи для комп’ютерів Mac було офіційно представлено на конференції для розробників WWDC 2015. Як відомо, всупереч традиції, що затвердилася з початку 2000 року, коли нові версії OS X називалися на честь тварин із роду котячих, компанія Apple вирішила перейти до природних об’єктів. OS X El Capitan названа на честь скелі в Національному парку Йосеміті.

OS X

Нова редакція настільної ОС не принесла оновлення для зовнішнього вигляду операційної системи і обмежилася поліпшеннями на рівні функціоналу. Основні зміни, з яких Apple почала розповідь про El Capitan, торкнулися управління вікнами (режим поділу екрана) і функції пошуку Spotlight. Тепер користувач може робити запити на природній мові, а сама функція стала працювати значно швидше. Завдяки оптимізації, швидкодія нової операційної системи Apple зросла до 1,4 рази.
OS X El Capitan підтримує нові жести, в браузері Safari стало зручніше додавати закладки – це робиться перетягуванням вкладок.

OS X

9 вересня, в ході презентації функції 3D Touch нових iPhone, на одному зі слайдів користувачі розгледіли поштове повідомлення топ-менеджера компанії Філа Шиллера: «Apple. Конфіденційно і цілком таємно. Дата релізу El Capitan – 30 вересня ». Слайд натякнув на майбутній дебют нової десктопної платформи.

Розробники вже можуть завантажити GM-версію OS X El Capitan. Якщо збірка не виявить програмних помилок, то вона в нинішньому вигляді перейде у фінальну версію. Остання буде розповсюджуватися через магазин Mac App Store. Завантажити OS X El Capitan зможуть безкоштовно всі користувачі Mac.

З невідомих причин Apple відкликала GM-версію OS X El Capitan.