Як працюють старі iPhone на iOS 9

Як працюють старі iPhone на iOS 9

Одне з найбільш цікавих питань для користувачів – як же працює їхній пристрій після оновлення. Зрозуміло, найбільше це хвилює власників попередніх моделей гаджетів, і відповідь пропонують «яблучні» ентузіасти з YouTube.

Як відомо, підтримку нової iOS отримав не тільки тримаючий позицію iPhone 5, але і його по-справжньому легендарний попередник 4s. Пристрої оснащені процесорами Apple A6 і A5, відповідно, а обсяг оперативної пам’яті становить 512 МБ у моделі 4s і 1 ГБ – у моделі 5. Залишивши суперечки про ОЗУ в новіших iPhone, все ж варто згадати, що пів-гігабайту – вкрай мало за сьогоднішніми мірками, і сам факт того, що нова iOS працює в таких умовах, вже вражає. Але як же саме вона працює в порівнянні з попередницею? Давайте подивимося.

Отже, спочатку – «ветеран» 4s.

Наступний на черзі – iPhone 5.

Як бачимо, інженерам Apple ще належить працювати над поліпшенням чутливості, але загалом і в цілому її зниження знаходиться в межах розумного, особливо – на чотирирічної давності iPhone 4s. На обох прошивках гаджети набрали приблизно однакову кількість балів у синтетичних тестах, і швидше за все мова йде саме про недостатню оптимізацію як ранніх збірок самої ОС, так і сторонніх додатків. А головне – відмінності менш помітні, ніж у випадку з переходом з iOS 7 на iOS 8, особливо на перші її версії. Ось, наприклад, порівняння швидкості запуску на iPhone 4s, підготовлені ресурсом ArsTechnica.

Результат зміненого підходу до тестування поки що помітний на рівні чисел: Apple заявляє, що кожен новий компонент буде окремо випробуваний на кожному пристрої. У будь-якому випадку, доцільно дочекатися перших оновлень, в яких виробник усуне основні «шорсткості», властиві раннім версіями ПЗ. І, звичайно ж, скажімо велике спасибі каналу iAppleBytes за наочне порівняння.

А що зробили ви? Втамовуєте спрагу новинок або дотримуєтеся перевірених рішень? Не забудьте поділитися досвідом в коментарях!