Ціна успіху: як обійти Донат в Boom Beach

Ціна успіху: як обійти Донат в Boom Beach

Рік тому пара доларів, спущена на преміумні плюшки в грі, по гаманцю особливо не била. У ком’юніті такі фінансові вливання традиційно не схвалювались, при цьому каси F2P-проектів чомусь не меншало. Сьогодні ж, на тлі валютної істерії, питання про доцільність доната стає особливо гостро. І поки творці модних нині freemium-ігор в жаху рвуть волосся на найніжніших місцях (насправді не рвуть, але нам би дуже хотілося так думати), пропонуємо на прикладі Boom Beach розібратися: а чи варта, власне, гра свічок?

Про Boom Beach напевно чули багато. Проект – незмінний фаворит топ-добірок iTunes, і далеко не новинка. Але для тих, хто не в курсі, пояснимо: мова йде про ідейне продовження Clash of Clans. Ті ж загарбницькі війни, тільки в профіль. І від того ж виробника – фінської Supercell.

Що почому
Індіанці пасторального тропічного архіпелагу жили, як в раю, поки Охоронці Тьми не пристосували їхні землі під власні потреби. Ми (на чолі бравого гарнізону) – остання надія місцевих на мир і гармонію. Американська визвольна експансія в чистому вигляді: будуємо базу, освоюємо ресурси, перемагаємо поганих хлопців у тактичних сутичках. Boom Beach – це одночасно і RTS, і Tower Defense, і ферма (куди ж без неї).

Відвойовувати свободу і творити демократію гра пропонує абсолютно безкоштовно. Тобто, умовно-безкоштовно: переваги внутрішньої валюти ніхто не відміняв. До честі розробників скажемо, що купувати преміумні дензнаки – алмази – силоміць нас не тягнуть. Але їх універсальність балансує між зручністю і тим, що прийнято називати overpower.

Спочатку демократичний плацдарм організовується з підніжних коштів, і взагалі-то невибагливий. Золотом ми платимо за розвідку, військові операції, найманців та їх удосконалення. Решта ресурсів, ідуть на будівництво і модифікацію збудованих будівель і всіляких вундервафель. Однак, чим вище рівень споруди, тим дорожче і, головне, триваліше його прокачування.

Ціна успіху: як обійти Донат в Boom Beach

Тут-то донатна кістка і зарита: одноразово зводити або апгрейдити можна тільки одну будівлю. Але миритися з таким тайм-менеджментом не обов’язково: внутрішня валюта дозволяє завершити будь-який творчий процес моментально. Частково заповнити відсутні для будівництва ресурси за її рахунок теж дозволяється. Але, за великим рахунком, алмази в Boom Beach – це еквівалент часу.

Якщо за гроші
Встати на ноги за реалні гроші в Boom Beach можна швидко. Але у форсованого прокачування, на щастя, є розумна планка: на якомусь етапі кидатися алмазами в усі сторони стає занадто дорого. Приміром, послідовний апгрейд штабу (у вакуумі) до 20 рівня обійдеться в 27969 одиниць преміумної валюти (двісті з гаком гривень).

Ціна успіху: як обійти Донат в Boom Beach

«У вакуумі» наш штаб тому, що миттєво викачати його на максимум не вдасться навіть за гроші. Покращення періодично пред’являють вимоги до рівня гравця, який, у свою чергу, заробляється апгрейдами та будівництвом. Загалом, так чи інакше доводиться вкладатися в решту виробничу периферію. Ну, і загроза нападу ззовні цілком реальна, тому захисні споруди зводити теж треба.

Якщо платити алмазами за все підряд, сума вийде астрономічною. Але для чистоти експерименту ми все ж розрахували приблизну капіталізацію бази, на чесне створення якої у нас пішло близько двох тижнів. Вартість оборонних споруд, військ, досліджень архіпелагу і військових операцій в розрахунок не беремо, внутрішні ресурси теж не враховуємо – тільки чиста валюта.

Ціна успіху: як обійти Донат в Boom Beach

Будівництво та послідовний апгрейд всіх важливих юнітів з нуля в нашому випадку (16-й рівень гравця з 62 можливих) обійдуться в 4179 алмазів. Це 138 годин чистого часу будівництва. Ну а якщо переводити алмази і годинник в тверду валюту – це 30-40 у.е або десь 800 гривень.

Тобто, щоб начисто позбавити гру ефекту фрустрації (принаймні на початкових рівнях), вистачить пари сотень гривень. Правда, як і навіщо потім грати – вже не зовсім зрозуміло. Не секрет же, що отримавши все і відразу, ми маємо звичку швидко холонути до предмету пристрасті. Швидше за все, саме тому чим крутіше апгрейд, тим дорожче він обходиться. Можете називати це захистом від абьюз або спробою грамотно підсадити нас на гачок.

Ціна успіху: як обійти Донат в Boom Beach

Тому стратегія «всім шампанського за мій рахунок» в Boom Beach не дуже виправдана. Але якщо вже твердо вирішили платити, робіть це порціями, і згідно насущними потребам вашого маленького острівця свободи. Так воно і економніше, і якось цікавіше, чи що. На хід бойових дій, що характерно, преміумна валюта не впливає. Тобто, відбудувати круту базу без затримок і викачати військам максимальні характеристики – це будь ласка. А ось тактика і стратегія вояків – тут вже як-небудь самі.

Ціни на внутрішньоігрові покупки на момент публікації

Жменя алмазів – $ 4,99
Кошель алмазів – $ 9,99
Сумка алмазів – $ 19,99
Коробка алмазів – $ 49,99
Скриня алмазів – $ 99,99

Якщо по-чесному
Чесний підхід немилосердно забирає час, а необхідність дихати в ритмі таймерів втомлює. Про обмеження на кількість споруджуваних одночасно будівель ми вже писали. Навколо цього все за великим рахунком і крутиться. Послідовне прокачування нашого штабу (у вакуумі) з першого по 8 рівень, наприклад, займе 29 годин. Чи варто заїкатися про решту інфраструктури …

Ціна успіху: як обійти Донат в Boom Beach

У Boom Beach необхідний ретельний менеджмент ресурсів та правильне витрачання тих алмазів, які дістаються нам як наживка. Політика впровадження преміумних фішечок в іграх, як відомо, нічим не відрізняється від хитрощів наркоторговців. Перша доза зазвичай безкоштовна, а от за наступну, будь люб’язний заплатити. Відповідно з цією традицією енна сума «підйомних» відвантажується гравцеві на самому початку. Надалі алмази будуть потрапляти за виконання досягнень або спецоперацій, діставатися зі скринь і з шансом в 20% випадати в якості щоденної винагороди. Але обсяги солодкої халяви мізерні, тому використовувати її треба дбайливо.

Ціна успіху: як обійти Донат в Boom Beach

Алмазна вартість кожного будівництва складається з суми необхідних ресурсів і тимчасових витрат. Дармовими коштовностями найвигідніше компенсувати відсутні ресурси. Але якщо золота та інших колоніальних товарів намічається надлишок, алмазами краще покривати час будівництва (наприклад, для моментального завершення поточної споруди і подальшого розширення життєво-важливих сховищ).

Щоб чесно вибудувати солідний гарнізон, часу буде потрібно пристойно. Нам, неплатникам, залишається тільки зціпити зуби і змиритися з фермерською часткою. Втім, суцільна робота і відсутність розваг перетворюють Джека в зануду. Так що поки тече наш улюблений кетчуп (будується наш гарнізон), можна піти наваляти іншим або влаштувати локальний Перл-Харбор комусь із живих гравців. Останні, до речі, підбираються з урахуванням кількості ваших бойових медалей (які можна хитро контролювати, навмисно підставляючи штаб під удар), тому ніяким донатним дисбалансом в грі не пахне.

Ціна успіху: як обійти Донат в Boom Beach

Серйозно кажучи, Boom Beach на це і розрахована: епізодичні, але динамічні сесії п’ять-шість разів на день. Зайшли, зібрали ресурси, почали апгрейд, роздали пару стусанів – і пішли далі у своїх справах. Або просто занесли 30-40 доларів і отримали схожий результат. Загалом, якщо у вас немає обсесивно-компульсивного розладу, на таймери радимо просто плюнути і не вкладатися. Це в першу чергу RTS, зрештою. І потім, уявіть собі моральне задоволення від чесно вистражданої бази з самими топовими апгрейдами. Так, з’явиться вона у вас не відразу, але не в цьому сенс?

Калькулятори убік
Boom Beach порівняно лояльна по частині донат і вкладень. У реальності ви купуєте не конкретні апгрейди або бази, а зекономлений на їх будівництві час. Чи не плануєте поспішати і хочете грати розмірено і поетапно? Тоді реальних проблем виникнути не повинно. Захочете вкластися – беріть два пакети за 390 гривень або один за 740 гривень, вони оптимальні майже для будь-яких потреб.

Чи можна грати без доната? Так.
Розумна трата, якщо збираєтеся вкладатися: 800 гривень.
На що йде Донат: економія часу (на будівництво об’єктів)
.
Додаток:
Розробник:
Категорія:
Розваги
Ціна: безкоштовно ( присутні вбудовані покупки)
Завантажити: Google play
Завантажити: Apple Store