Підготовка до переходу на iOS 9: що потрібно зробити перед оновленням iPhone і iPad

Підготовка до переходу на iOS 9: що потрібно зробити перед оновленням iPhone і iPad

Реліз фінальної версії iOS 9 відбудеться сьогодні, 16 вересня. Напередодні виходу довгоочікуваного поновлення самий час підготувати iPhone і iPad до переходу на нову ОС. Звичайно, якщо ви взагалі плануєте оновлювати пристрій. У цій статті ми розповімо, як перевірити мобільний пристрій на сумісність з «дев’яткою», «почистити» пристрій, зробити резервне копіювання і виконати інші необхідні процедури.

Підготовка до переходу на iOS 9: що потрібно зробити перед оновленням iPhone і iPad

1. Перевірка сумісності
Список підтримуваних iOS 9 пристроїв був опублікований разом з релізом першої бета-версії ОС в червні. Якщо на вашому гаджеті може бути встановлена ​​iOS 8, ви зможете перейти на нову платформу.

iPhone:
iPhone 6 Plus
iPhone 6
iPhone 5s
iPhone 5c
iPhone 5
iPhone 4s

iPad:
iPad Air 2
iPad Air
iPad 4
iPad 3
iPad 2
iPad mini 3
iPad mini 2
iPad mini

iPod:
iPod touch 6G
iPod touch 5G

У списку сумісних пристроїв можна помітити застарілі iPhone 4s або iPad mini. Деякі користувачі побоюються оновлювати гаджета на iOS 9 через можливі проблеми з ресурсами. Якщо ви власник одного з таких девайсів, то вам не варто переживати через це. Одне із завдань, яке вирішує iOS 9 – виправлення помилок і поліпшення продуктивності не самих нових моделей. У новій редакції Apple постаралася вирішити всі проблеми з швидкодією ОС.

Не зайвим буде зазначити, що не всі можливості iOS 9 доступні на підтримуваних девайсах. Приміром, функції поділу екрана і «картинка в картинці» доступні тільки на останніх моделях iPad.

2. Встановили бету iOS 9? Оновіться до iOS 9 GM або відкотіться на iOS 8
Багато користувачів iPhone і iPad вже оновили свої пристрої до бета-версії iOS 9, проте не всі знають, що будь-яка тестова прошивка має термін дії, після закінчення якого девайс перетвориться на «цеглину». У результаті доведеться оновитися до офіційної версії, або відкотити апарат на iOS 8. Тому не тягніть до останнього і оновіться прямо зараз до iOS 9 GM, або зробіть даунгрейд, поки є така можливість.

Варто розуміти, що у вас не вийде встановити GM-збірку «по повітрю». Формально ця прошивка призначена для розробників і ставиться на гаджет тільки через iTunes. Публічна версія iOS 9 буде доступна для установки безпосередньо з мобільного пристрою.

3. Почистити пристрій
У першу чергу має сенс розлучитися з невикористовуваними додатками. Даний пункт не є обов’язковим, однак ніколи не завадить позбутися непотрібних або невикористовуваних програм перед установкою великого апдейта. При видаленні софта ви нічого не втрачаєте – відновити будь-яку гру або додаток можна з App Store.

Взагалі підготовка до оновлення – відмінна можливість зайнятися прибиранням на своєму пристрої. Про непотрібні додатки було сказано вище, але ви можете видалити також тимчасові файли, кеш, історію веб-серфінгу, куки, логи і інше сміття.

4. Придумати 6-значний пароль
Починаючи з iOS 9 компанія Apple пропонує використовувати шестизначний пароль замість традиційного чотиризначного. Можливо, ця зміна може здатися незначною, але на ділі шестизначний пароль робить систему набагато стійкішою перед “брутфорс-атаками”. Як йдеться на сайті Apple, зміна захисту в iOS 9 не торкнеться тих користувачів, які при вході в систему вибирають сканер відбитків пальців Touch ID. Прямо зараз ви можете подумати про пароль з шести символів, який будете використовувати на своєму iPhone або iPad.

5. Створити резервну копію даних
Багато хто використовує iPhone і навіть iPad як основний гаджет для зйомки фото і відео. І навряд чи хтось хоче втратити важливі моменти свого життя, зафіксовані на цифрових зображеннях, невдало оновивши прошивку. Щоб надійно зберегти фотографії або відео, рекомендується зробити резервну копію. Зробити це можна і через iTunes, і через iCloud. Це подвоїть ваші шанси на успішне відновлення інформації у разі втрати.

iTunes: підключіть мобільний пристрій до комп’ютера, запустіть iTunes, виберіть його у верхній панелі і натисніть Створити резервну копію.

iCloud: на своєму i-гаджеті зайдіть в меню Налаштування -> iCloud -> Сховище та копії -> Створити копію.

Завжди створюйте резервні копії перед оновленням ПЗ на своїх девайсах. Це стосується всіх великих оновлень, таких як iOS 9.

6. Зберегти SHSH Blobs
Цифрові сертифікати SHSH Blobs поки не сильно корисні. Однак ніщо не завадить зберегти їх на той випадок, якщо розробники знайдуть спосіб використовувати сертифікати для відкоту і джейлбрейка. Для збереження SHSH Blobs на комп’ютері можна використовувати TinyUmbrella. Якщо ви не плануєте робити джейлбрейк, цей крок можна пропустити.

7. Дочекатися релізу
Після виконання перерахованих вище дій вам залишиться дочекатися доступного оновлення і встановити ОС. Для установки iOS 9 на iPhone і iPad достатньо буде перейти в налаштування операційної системи і в меню Основні -> Оновлення, підтвердити завантаження прошивки.